Tez Hazırlama Süreci

Çalışma sürecimizin işleyişi:

Tez Hazırlama Süreci * Tez Merkezi:

Ön Sipariş formunun doldurulması: Öncelikle  sitemizde iletişim/destek formunun  sağlıklı bir şekilde hizmetin işleyebilmesi için tarafınızdan eksiksiz bir şekilde doldurulup çalışmanın detayları hakkında bilgi verilir.  Sistemimize gönderilen bu bilgiler ışığında  çalışmanızın konusu ve bölümünüz  baz  alınarak alanınızda uzman hoca görevlendirilir.

Siparişin gözden geçirilme aşaması:  Bu aşamada görevlendirilen uzman hoca çalışmanız hakkında eksik detaylar varsa iletişim sağlayarak gerekli bilgileri sizden alır.  Çalışmanın hakkında olumlu/olumsuz dönüş sağlanması için son kez gözden geçirilir.  Çalışma alanınızla ilgili alanında uzman hocalarımız yok yada belirttiğiniz tarihte teslim edilme imkanı zorlaşacaksa tarafınıza vakit kaybetmeksizin olumsuz dönüş sağlanır. 

Siparişin onaylanması: Çalışmanızı alanı olan hocamız yapılacağına ve belirtilen tarihte teslimi yada (belirttiğiniz kriterlere göre) hazırlanma ve teslimi sağlanacaksa, çalışma detayları göz önünde bulundurularak hocalardan çalışmanız hakkında  maliyet bilgisi belirtilir. Böylece tarafınıza telefon/mail yoluyla olumlu dönüş sağlanır.

Çalışma sürecimizde mail/telefon yoluyla  sisteme düşen siparişler vakit kaybetmeksizin hocalar tarafından kısa zaman için geri dönüşleri sağlanır. 

Olumlu dönüşünüz- sürecin başlaması: Tarafınıza tel/mail yoluyla yapılan olumlu dönüş sonrası çalışmanızın hazırlanması ve maliyet bilgisi uygun görüldüğünde yaptığınız olumlu dönüş sonrası çalışmanızın hazırlanması ve belirtilen takvime göre sağlıklı bir şekilde işleyişini sağlamak için tarafınıza kapora teyit için hesap bilgileri gönderilir. Kapora miktarı , belirtilen toplam maliyet üzerinden hocalar tarafından belirtilir. Çalışmanın hazırlanması için kapora teyit bilgisi önem arz etmektedir. Bu şekilde başka çalışmalar araya girmez ve sağlıklı bir şekilde sürecin işlemesi devam eder. Üç gün içinde kapora bilgisi teyit edilmeze araya başka çalışmalar gireceğinden bu konuda duyarlı olmak öncelik arz etmektedir. (Sağlık vb. nedenlerle gecikme yaşanacaksa kesinlikle belirtilmesi gerekir).

Sürecin başlamasıyla birlikte alanında ve konunuzda uzman hocalar öncelikle yerli yabancı kitap-dergi-makale vb. tüm referanslardan araştırmasını yaparak 2-3 gün içinde size çalışmanızın içindekiler (out-line) kısmını gönderilir.  Gönderilen bu içindekiler  kısmını siz ve danışman hocanız değerlendirmesini yaptıktan sonra bize neticeyi bildirerek varsa danışmanın istediği değişiklik yapılır ve içindekiler  başlıklarına göre yazım aşamasına geçilir.

Kontrol ve ara aşamalar:  Çalışmanızın içindekiler kısmına göre yazım aşaması  ve üniversitenizin  güncel tez yazım kılavuzuna göre dizaynı devam ederken;

–  Literatür taramalarında, öncelikle biten her bölümü tarafınıza gönderimini sağlayarak sizin ve danışmanızın değerlendirmelerini almak bizim için son derece önemlidir. Bu vesileyle danışmanınız kontrolünden geçen her bölümün kabul görmesi kolaylaşacaktır. Danışmanında, öğrencinin çalışmaya hakim olduğunu kendisiyle diyalog halinde olmasından memnun kalarak varsa bir ek düzenleme öğrenciden yapılamasını ister veya  güzel olmuş deyip bir sonraki bölümü görmek için randevu verecektir. Böylece tarafların çalışmayı görme değerlendirme (varsa akıllarda soru işareti vb.) ortadan kalkacağı için süreç sağlıklı bir şekilde devam edecektir.

– Analiz çalışmalarında ise; Öncelikle tarafınıza yapılan literatür kısmı bir bütün gönderilir. Değerlendirme  sonrası varsa düzenlemeler yapılır. Literatür kısmını siz ve danışmanınız değerlendirilirken vakit kaybı yaşanmasın diye hocalarımız analiz kısmını tamamlamasını sağlayacaklardır.  Tamamlanan analiz kısmı tarafınıza gönderilir,  analiz kısmının da aynen değerlendirmeleri alınarak düzenleme istenirse yapılır.

Yukarıda belirtilen ara izlenimler  doğrultusunda tüm bölüm ve aşamalar öncelikle öğrenci ve danışmanın kontrolünden geçeceği için,  tez/proje vb. gibi tüm çalışmalarınızın gerek kalite/özgünlük gerekse memnuniyet açısından kontrolü sağlanmış olacaktır.

Çalışmanın son aşamaları. Çalışmanızın tüm aşamaları/bölümleri  tamamlandıktan sonra, üniversitenizin yazım kılavuzuna göre son kontrol ve dizayn işlemleri yapılır. Birkaç kez gözden geçirilir ve bir bütün olarak size teslimi sağlanır.  Tarafınıza teslim edilen çalışmayı danışman hocanız son kez gözden geçirmesi için ve size geri dönüş yapmasını bekleyeceğiz. Geri dönüş gecikirse gerektiğinde doğrudan sizinle iletişim sağlanarak  danışmanızın geri dönüşü hakkında sizden bilgi alınır.  Bu aşamada danışmanınız çalışmayı kabul görür veya son kez birkaç değişiklik isteyebilir. İstenilen değişiklik kısa zaman içinde yapılır size teslimi sağlanır.

Bu şekilde sürecin sağlıklı bir şekilde sonuna kadar işlemesi taraflar açısından son derece önem arz etmektedir.