Tez Hazırlama

Tez Hazırlama

“Tez hazırlamanın öğrenci açısından önemi”

Tez  hazırlama/yazmak, aşamalı ve öğrenci açısından pek de kolay olmayan bir süreçtir. Bunun yanında öğrencinin, yazım aşamasında bilimsel bir araştırmayı yapmayı öğrenmesi ve bu araştırmanın kademe kademe nasıl ilerlediğini görerek, iletişim açısından en önemli olan dili doğru kullanabilmesini sağlar.

Özgüven ile yazma arasında karşılıklı değer katan bir bağ olduğu önemini bilmek gerekir. Öğrenci yazma ve araştırma yeteneğinin geliştirmek adına ne kadar pratik yaparsa, özgüveni ve kendini geliştirme isteği o kadar artacaktır. Aynı şekilde özgüvenin artmasıyla değer katan çalışmalar yapabilecektir.

Tez hazırlama aşamasına başlayan öğrencilerin, makale okuma ve yazma oranı arttıkça, tez yazma aşamasında başarının da o derece artabilecektir. Tez/proje çalışmaları hem yazım kurallarına uygun olacak hem de anlam bütünlüğü içerisinde yazılmak zorunda olan tezler, öğrencinin literatüre özgün bir katkı yapabilmesini de sağlayacaktır.

Tez Hazırlama ve Danışmanlık Merkezi, alanında uzman akademisyenler ile kişiye özel hizmet veren bir kuruluştur. Öğrenci memnuniyetini ana ilkesi haline getirmiş olan merkezimiz aynı zamanda çözüm odaklı bir tutum ile devamlılığı sağlamaktadır.

Akademik sorumluluklarınızı hafifletmek ve gerekli desteği sağlamak en önemli görevimizdir. Merkez olarak, lisans, yüksek lisans ve doktora tezleri, bitirme projeleri, makale yazımı danışmanlığı, SPSS istatistik analiz, tez formatlama dizayn ayarlamaları, çeviri ve sunum hazırlama hizmetlerimizin yanı sıra, öğrenci koçluğu hizmeti vermekteyiz.

Uzman akademisyenlerimiz, tez ve proje yazım aşamalarınızda her türlü kuramsal ve uygulamalı desteği sizlere verirken, öğrenci koçlarımız süreç içindeki programınız yapmakta ve motivasyonu en üst seviyede tutmayı amaçlamaktadırlar.

7/24 iletişim desteği sayesinde, öğrencilerimizin tüm sorularına cevap vererek, süreç içinde yaşadıkları problemleri en kısa sürede çözmekteyiz. Bunun için iletişim linkine tıklamanız ve gerekli yerleri doldurarak iletmeniz yeterli olacaktır. Süreç başladıktan sonra ise mail ve ya telefon aracılığıyla iletişim kurmanız mümkündür. Danışmanlarımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

Talep ettiğiniz çalışma doğrultusunda kısa bir analiz ve araştırmanın ardından tüm detaylar öğrenci ile konuşularak, çalışma netleştirilir. Çalışma esnasında verimliliğin sürekliliği açısından ara kontroller ve taramalar yapılmaktadır. Titizlikle yapılan çalışmalar ve kontroller sayesinde sürecin sağlıklı işlemesini sağlamaktayız.

Tez Hazırlama ve Danışmanlık Merkezi’nde danışmanlık yapan tüm akademisyen hocalarımız için öğrencilerimizin memnuniyeti her şeyden önce gelmektedir.